لوله‌های کشاورزی، در چنین مواردی می‌توانند بازی را برای اکثر جمعیت کشاورز تغییر دهند.

لوله کشاورزی رفسنجان را می‌توان در زیر زمین برای تامین آب از منابع آبی دوردست قرار داد و با حداقل اتلاف آب به دلیل نفوذ یا تبخیر، می‌توان از تامین پایدار و ثابت آب در طول سال اطمینان حاصل کرد.

در مکان‌هایی که آب‌های زیرزمینی خیلی کم می‌رسند، آبیاری بالابر می‌تواند با کشیدن آب به سطح با استفاده از منبع تغذیه به غلبه بر مشکل کمک کند.

نوع مناسب لوله ها می تواند پویایی کامل آبیاری بخش زمین کشاورزی در هند را تغییر دهد. لوله های فلزی گالوانیزه یا چدنی قبلی گران، دست و پا گیر و مستعد زنگ زدگی و تجزیه شیمیایی بودند، اما نوآوری در این بخش از آن زمان تاکنون خارق العاده بوده است.

کیفیت لوله ها می تواند تأثیر چشمگیری بر عملکرد و نگهداری سیستم های آبیاری پیشرفته داشته باشد:

1. جذب مستقیم مواد معدنی و مواد مغذی از خاک را از طریق ریشه از طریق تامین آب برای حداکثر عملکرد در هکتار تسهیل می کنند.

2. به حفظ سطح رطوبت و حاصلخیزی خاک کمک می کنند.

سیستم‌های آبیاری سنتی مانند خندق، پمپ زنجیری، قرقره آب که با قدرت یا استحکام شدید کشیده می‌شوند، اکنون منسوخ شده یا موثر نیستند.

روش بسیار کارآمدتر و نسبتاً پیشرفته‌تر برای استفاده از آب برای کشاورزی بدون هدر رفت، از طریق میله‌های مرکزی، آبیاری چه قطره‌ای و چه قطره‌ای و آبپاش‌ها هم دستی و هم آبپاش‌های جامد است که از لوله‌های کشاورزی استفاده می‌کنند:

سیستم آبیاری قطره‌ای: لوله‌های پلاستیکی محکم با سوراخ‌های کوچک بی‌شمار که از طریق آن‌ها آب به صورت قطره قطره در مزرعه نفوذ می‌کند، روشی پایدار برای آبیاری مزارع با حداقل اتلاف فراهم می‌کند.

سیستم های آبپاش: آنها به طور مصنوعی اثر باران را شبیه سازی می کنند که در آن لوله ها آب را حمل می کنند که سپس از طریق آبپاش ها در سطح وسیع تری از زمین پاشیده می شود.

مطمئنا یکی از موثرترین و مطمئن ترین روش های آبیاری در زمین های ناهموار و ناهموار با پوشش بسیار زیاد است. با مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از لوله‌ها و اتصالات که اکنون در این زمینه از تولیدکنندگان لوله‌های RPVC در هند، تولیدکنندگان لوله ستونی در هند.

تولیدکنندگان لوله‌های پوششی Borewell در هند، تولیدکنندگان لوله‌های HDPE در هند و تولیدکنندگان لوله‌های مکنده در هند در دسترس هستند، پارامترهای زیر هنگام تشخیص کیفیت لوله های مورد استفاده، توجه اولیه را داشته باشید:

مقاومت در برابر مواد شیمیایی، آتش سوزی، خوردگی و شکستگی. توانایی مقاومت در برابر انبساط و انقباض حرارتی در اثر نوسانات دما
لوله های کشاورزی راه طولانی را در تامین نیاز به تامین آب ثابت انجام می دهند.

که گامی مثبت در جهت تقویت محیطی سبزتر با کاهش میزان استفاده از منابع، بهبود بافت خاک و ایجاد درآمد بهتر برای کشاورزان به روشی سازگار با محیط زیست است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *